Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

                                         Arabská loď a ostrov Wasini Island

Je sobota 12.ledna 2008. Krátce po půl sedmé ráno vyjíždíme do přístavu v Mombase.Náš počet čítá pouhých devět osob.V přístavišti je rušno,lidé nastupují,aby se dostali na jižní část města.Nikdo nespěchá, protože se řídí zdejším HAKUNA MATATA – žádný problém, místa pro všechny je dost.Převoz nic nestojí, jen za auto musíte zaplatit.Cesta pomalu ploužícím se obrem – Lioni – trvá pouhých patnáct minut.Máme před sebou 80 kilometrů jízdy po jižním pobřeží do Shimoni.Říká se, že jižní pobřeží je pohlednější a klidnější, než severní.Vypálená pole trávy tomu nenasvědčují, zato je tady více palem, které miluji.Jsou tady i „lepší“ obydlí.Mají čtvercový tvar, jsou nízká, uplácaná z hlíny.Některé jsou „zmalované“ sytými barvami.Proč ne.Jsme na místě.Jedeme malou lodičkou na plachetnici s názvem SWA.Na přivítanou dostáváme výborný ovocný koktail.K našemu údivu,nikdo nepřistupuje a počet se nemění.Vyplouváme směrem na ostrov WASINI ISLAND.Cestu nám zpříjemňují ladně plovoucí delfíni.Vidět je, jak klidně odfukují a spokojeně plavou je další ze zážitku mé dovolené, stejně jako potápění a pozorování života v oceáně.Občer­stvení na lodi,která běžně veze 45 cestujících bylo na nejvyšší úrovni.

Ostrov WASINI – palmový háj

Tento maličký ostrov je pět kilometrů dlouhý a jen jeden kilometr široký.Není zde tekoucí voda a nepotkáte tady ani jediné auto.Ostrov se dá bez problémů obejít pěšky.Žije zde jen hrstka domorodců.

Luxusní restaurace Charlie Claw´s Island Restaurant zeje prázdnotou a nás je pouze devět.Narváno nebude!Personál nás vítá stejně jako by připlulo pět plných lodí.Vcházíme do restaurace a berou nás mrákoty.
Stoly prostřeny vším, nač si můžete pomyslet.Mě i v té parádě nejvíce zaujímají dřevěné misky s paličkou.Stůl se prohýbá pod spousty ovoce.Papaya, mango, guava, mochyně, mučenka, kokosové ořechy, banány.

Oběd začíná.

Chaji masala – kořeněný čaj. Národní nápoj z mléka,cukru, vody a čajových lístků máme na uvítanou a k tomu koláče.Jsou sladké, nic sladšího jsem nejedl.
Polévka je jako naše rajská s rýži, chutná skvěle.
Sotva dojím a už se nese další jídlo.
UGALI – kukuřičná kaše je výborná a Matoke – rozmačkané banány.
Maso, to miluji.Je se zeleninou je to hovězí a skopové.Koření dává masu výbornou chuť.
Na řadu přichází dary z moře.Teprve nyní vím proč mám dřevěnou misku.Je pro porcování těch mořských příšer- mušle, krabi, krevety.To vážení není jako u nás!
Oběd trvá tři hodiny.Cpeme se plackami z chleba, skvělými opečenými KUKU CHOMA (kuřaty) a dalšími místní, dobrotami.Nechybí kvalitní víno všech barev.Pivo odmítám, byť vím že se dá pít.Jsem KO, a to jsem se nepřecpával.

Návštěva z místní školy

Na závěr nepředstavitelné hostiny nás poctila svoji návštěvou ředitelka místní školy.
Nabídla nám výrobky dětí.Vydlabaný kokosový ořech prostřený nádherným ručně vyrobeným mini šátečkem a cukrovím.Medové sezamové kuličky byly vynikající.Šáteček mám na památku dobře uschovaný.Odměnou jsme jí každý, bez rozdílu přispěli peněžitým darem.

Oběd, nebo spíše hostina, byla vynikající a na úrovni.Loučíme se a využíváme místní bazén ze slanou vodou k osvěžení a odpočinku.
Na plachetnici bylo s posádkou skvěle a cesta do přístavu rychle uběhla.
Prohlížíme si zde ještě netopýří jeskyni.Po prohlídce vyrážíme zpět do hotelu.Byl to úžasně prožitý den.

Na shledanou – Kwaheri u povídání o Mombase a atmosféře na tržišti Municipal Market.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wangle Your Blood Burden Checked

(AVOSTEARTEKS, 29. 7. 2018 0:33)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-suspension/