Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé z jižní polokoule

 

 

                                Jací jsou lidé na Bali a jak žijí. 
 
V dalším pokračování z cesty po Indonésií půjde o ryze můj pohled na místní dívky, ženy i muže.
Musím říci, že místní lidé na ostrově Bali jsou nejen velmi milí a ochotní a přátelští, ale jsou i hezcí a to nejen ženy, ale i muži.
Ženy jsou velmi půvabné a je jedno jestli jde o mladou devatenáctiletou dívku nebo ženu, která už přesáhla padesátku.
Na nespočtu reklamních panelů na jakoukoli reklamu se na vás usmívají indonéské krásky. Ve skutečnosti jde o Balijky, které jsou svoji krásou proslulé.
Pokud bych měl jedním slovem říci, jaké opravdu jsou místní ženy, jednoznačně řeknu – půvabné.
Nejsou obézní, jsou útlé v pase. Mají lesklé černé vlasy, které mají stále hezky upravené a to samé se dá říci i o oblečení.
Jejich tváře jsou mírně naružovělé. Malé nosíky, plné rty a výrazné oči jim dodávají nádhernou krásu.

Jejich pokožka má příjemnou zlatohnědou barvu, díky zdejším slunečním paprskům.
Náramným zážitkem bylo pozorovat je při ranní či večerní koupeli v moři. Stejně  tak bylo zajímavé sledovat  je jak nádherně chodí, jak se jim vlní boky a hlava na které nosí kde co se ani nehnula. Pohyb celého těla mají dokonale zkoordinovaný.
Když  jsem trávit nechtěný týden  v nemocnici v hlavním městě Denpasaru co nejvíce jsem se snažil debatovat se zdravotními sestrami o životě, ale hlavně o zrození člověka, protože zdejší pověry tvrdí, že novorozené dítě není jen pokračování života rodičů, ale je pokračováním převtělení duše některého z předků.
O mužích se často tvrdí, že jen posedávají s kohouty na klíně a touží, aby právě ten jejich kohout neodešel poražen z malé arény. Každý pán vkládá do svého bojovníka velké naděje, ale ty se často mění v obrovské zklamání. Souboje kohoutu nejsou jen nějakou kratochvíli. Tak jako u nás ve fotbale a hokeji se točí veliké peníze, je tomu tak tam daleko pod rovníkem. O vítězi bývá rozhodnuto během pár minut. Majitel si odnese tučný zisk a poražený svého miláčka mrtvého. Zde se mísí dohromady peníze, vášeň, krev a smutek, jenže i toto je Bali a kohoutí zápasy jsou neoddělitelnou součástí jejich života.

Potkáte tady i mnoho mužů kteří mají v náruči malé děti. Proč tomu tak je se dočtete brzo.
 

Náhledy fotografií ze složky Fotky z Bali

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář